design thinking

Design Your Thinking – jak budujemy swoją twórczą odwagę

U podstaw metody design thinking leży przekonanie o twórczej odwadze. Twórcza odwaga? Co to takiego? Według Tima Brown’a, CEO IDEO – lidera na rynku projektowania innowacji, „twórcza odwaga to sposób rozumienia świata”. Jest to umiejętność którą posiada każdy z nas, nie tylko artyści, malarze, czy rzeźbiarze. Każdy rodzi się z twórczą odwagą, jest ona natomiast jak mięsień, nieużywana zanika, systematycznie ćwiczona, osiąga niesamowite efekty.

Warsztaty – 8h kreatywności

12 września w Hotelu Puro we Wrocławiu prowadziłam warsztaty Design Your Thinking. Ich celem było rozbudzenie kreatywności, poznanie metody design thinking, poznanie narzędzi pozwalających na zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań. Uczestnicy mieli okazję poznać siłę własnego umysłu, moc kreatywnej burzy mózgów oraz pracy w grupie.

W zespole siła ?

Pracowaliśmy w interdyscyplinarnym zespole, osoby z różnych firm i branż. Rozpoczęliśmy od ćwiczeń kreatywnych – oderwania się od codziennego postrzegania świata, próby nabrania innej perspektywy, wyostrzenia swojego zmysłu obserwacji i ciekawości. Muszę przyznać, że byłam bardzo dumna z uczestników! Zaangażowanie towarzyszyło nam przez cały dzień warsztatów.

Kolejnym elementem było nauczenie się, do czego możemy wykorzystać empatię i dlaczego jest ona niezbędna w projektowaniu rozwiązań dla konkretnych użytkowników. Pamiętając, że tworzymy dla drugiej osoby, nie dla siebie, podjęliśmy wyzwanie.

I tak krok po kroku, podążając za flow design thinking, przeszliśmy przez pięć etapów: empatia, diagnoza potrzeb, generowanie pomysłów, protoypowanie, testowanie. Ach co to był za dzień! Energia i szalone pomysły – to lubię!

Jak tu rozgryźć tą Personę?

Czy było warto?

Czy podobało się uczestnikom? Zdecydowanie! Spójrzcie na wyraz twarzy po 7 godzinach intensywnych warsztatów!

Prezentacja protoypów

Co mówili uczestnicy po?

„Bardzo podobała mi się forma szkolenia – ciągłe działanie, pobudzanie kreatywności, rekwizyty. Dużo różnych pomysłów. Wysoka jakość, super gadżety, ogólnie bardzo pozytywnie. Chciałbym/chciałabym wprowadzić taką metodę w swoim zespole, w swoim życiu”

„Podobała mi się energia i optymizm prowadzącej. Niesamowita atmosfera, czas minął szybko. Najlepsze szkolenie :)”

„Kreatywne szkolenie, rozwój, burza mózgów, forma warsztatów – fantastyczna”

Uczestnicy z Certyfikatami ukończenia kursu Design Your Thinking

Wynik

Był to dla mnie wyjątkowy dzień – ogrom energii którą starałam się dać od siebie, chyba zadziałał. 

Praca z tak wyjątkowymi ludźmi to była czysta przyjemność. To uczestnicy sprawili, że powstała magia. Cieszę się, że każdy wyniósł myśli i pomysły do dalszego wykorzystania. Fantastycznie, że wszyscy zaufali procesowi i dali się poprowadzić krok po kroku, żeby odkryć swoją moc projektowania innowacji. To była pierwsza edycja, ale na pewno nie ostatnia. Także zapraszam do obserwowania – niedługo kolejne projekty 🙂

Dziękuję za pierwszą edycję i zapraszam na kolejne ❤️
Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *