Design_Thinking_fest

Święto Design Thinking

Odkąd zainteresowałam się design thinking nieustannie szukam wszelkich źródeł inspiracji i wiedzy. Tak sobie myślę, że ogólnie jestem fanką konferencji, warsztatów i eventów dedykowanych konkretnym tematom. Systematycznie przeczesując pokłady internetu trafiłam na Design Thinking Fest. Była bo końcówka 2018, a ja właśnie zostałam mamą. Czytając opis i formułę zdecydowałam, że muszę tam być. Edycja warszawska, biletów już nie było. Napisałam jednak do organizatorów i wspomniałam, że jakby ktoś zrezygnował, to ja chętnie przyjadę. Kilka dni przed – telefon od Agi – jest wolne miejsce! I tak zaczęła się moja przygoda z Design Thinking Festem.

Techniki dramy w budowaniu persony…. – czyli wielka niespodzianka

Pierwszy moduł był poświęcony wykorzystaniu technik dramy w budowaniu persony. Świetnie pomyślałam sobie. Brzmi jak czary mary. Jednak okazało się, że jest to jeden z warsztatów, który wśród wszystkich edycji pamietam najlepiej. Ogromna energia prowadzących, kreatywne podejście do pracy, niestandardowe rozwiązania, które porwały uczestników. Byłam pod wielkim wrażeniem zaangażowania wszystkich, niesamowitych wibracji, ducha kreatywności i chęci zdobywania i dzielenia się wiedzą. To co jest najlepsze w festach to formuła warsztatowa. Nie wykłady czy prelekcje, tylko praktyczne zadania, które pozwalają każdemu poznać nowe techniki i metody, odświeżyć te już znane.

Impreza, że fest! – dałam się porwać

Nic dziwnego, że na kolejnej edycji warszawskiej, również się pojawiłam. Fest, czyli cały dzień warsztatów prowadzonych przez praktyków, ciekawe case study, mega pozytywni uczestnicy i ogromna doza inspiracji. Organizatorzy dbają, żeby było dużo możliwości do rozmów, wymiany doświadczeń i kontaktów. Muszę przyznać, że każda kolejna edycja ma coraz lepiej przygotowaną cześć na networking. Za każdym razem wracam naładowaną dobrą energią i nowymi pomysłami.

Uczestnik – prowadząca – czyli jak zaczęłam prowadzić warsztaty podczas Design Thinking Fest?

Pamiętam bardzo dobrze, jak na pierwszym feście wspomniałam dziewczynom z Design Thinking Institute – może którąś z kolejnych edycji zrobić we Wrocławiu? Chętnie zmierzyłabym się z wyzwaniem i poprowadziła warsztat. Stało się! 15 marca wybrałam się z uczestnikami Design Thinking Festu w podróż odkrywając moc Journey Maps. Adrenalina i emocje – mistrz!

Design_Thinking_01
Edycja Design Thinking Fest organizowana przez Design Thinking Institute

Może nad morze?

Jadąc na fali pozytywnej energii zapraszam na 7.edycję Design Thinking Fest 14 czerwca do Gdańska. Tym razem będę pracować z uczestnikami nad Empatią – pierwszym etapem w procesie design thinking. To jak? Wchodzisz w to? Więcej informacji tutaj: https://designthinkingfest.pl

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *